Gdzie zamontować szambo z betonu?

Gdzie zamontować szambo z betonu?

2019-03-28 Budownictwo i nieruchomości 0

Zawsze na tereny o wysokim poziomie wód gruntowych powinniśmy instalować szamba betonowe, ponieważ te wykonane z tworzyw sztucznych mogą nie być dobrym rozwiązaniem. Duży ciężar szamb betonowych stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wysadzeniem z gruntu. Warto również zastanowić się nad odpowiednią pojemnością szamba betonowego.

Jaką pojemność szamba betonowego wybrać?

szambo betonoweZawsze, kiedy decydujemy się na szambo betonowe to powinniśmy również zastanowić się nad odpowiednią pojemnością, która będzie dopasowana do potrzeb użytkowników. W przybliżeniu możemy szacować, że jedna osoba będzie produkowała od 100 do 200 nieczystości na dobę. Zbiorniki na szambo powinny pomieścić nieczystości z co najmniej dwóch tygodni. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wtedy będziemy zapraszać wóz asenizacyjny na nasze podwórko tylko 2 razy w miesiącu. Za każdą wizytę szambiarki musimy zapłacić, więc im rzadziej będzie nas odwiedzać, to tym mniejsze koszty będziemy ponosić. Na polskim rynku znajdziemy również firmy, które oferują standardowej pojemności gotowe szamba betonowe, które idealnie przystosowane są do użytkowania przez kilkunastoosobowy urodzinowe. Ile zapłacimy za dobre szambo betonowe? Szamba betonowe wcale nie muszą być bardzo drogie, ponieważ standardowy o pojemności około 5 metrów sześciennych możemy zakupić już w cenie do 1000 zł. Jest to najlepsze rozwiązanie na bardzo małe domy jednorodzinne albo na domki letniskowe.

Jeżeli zakupimy zbiornik o pojemności około 10 m sześciennych, to będziemy musieli zapłacić około 2000 zł. Najdroższym wydatkiem są szamba betonowe o pojemności 12 m sześciennych, które kosztują nawet 2000 zł. Bardzo często przy domach wielorodzinnych stosuje się szamba dwukomorowe, a nawet większe trzykomorowe.