Gdzie znaleźć zespół na wesele?

Gdzie znaleźć zespół na wesele?

2018-06-15 Wesela i uroczystości 0

Moment zaręczyn jest początkiem wielkich przygotowań, które często trwają nawet kilka lat. Trzeba zarezerwować salę, ustalić menu, wybrać orkiestrę, albo grupę, która zagra na weselu. Także wybór kościoła, sukni ślubnej, czy garnituru dla pana młodego jest bardzo istotny.

Zespoły weselne mają różny repertuar

zespół weselny\Jeżeli na naszym weselu ma być zaproszonych ponad dwustu gości, to możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej sali, ponieważ niewiele obiektów spełnia konieczne wymagania, które umożliwiają przyjęcie naraz tylu ludzi. Przy tylu osobach każdy szczegół ma znaczenie i o wszystko trzeba skrupulatnie zadbać. Kiedy już zdecydujemy się na konkretne miejsce, w którym odbędzie się huczna zabawa do białego rana, to musimy znaleźć zespół weselny. Najpierw najlepiej popytać wśród znajomych, którzy wesele mają już za sobą i prosić o polecenie jakiegoś dobrego. Możemy także na własną rękę poszukać go w internecie i spotkać się, aby przesłuchać przykładowe utwory, które będą grać. Przed podpisaniem umowy z takim zespołem, należy ustalić co mają grać, czyli określić repertuar muzyczny, ponieważ istnieją zespoły grające tylko muzykę z gatunku disco polo, rock, pop, czy stare hity. Dobór odpowiedniej muzyki jest bardzo ważny, ponieważ to ona zachęci, lub zniechęci weselników do zabawy. Jeżeli nie chcemy zespołu, to możemy wynająć orkiestrę, która będzie przez całe wesele grać muzykę na żywo. Im większą ilość instrumentów będą posiadać, tym lepszy efekt osiągniemy, bo muzyka będzie niepowtarzalna.

Jeżeli chodzi o płatność za występ zespołu weselnego, najlepiej się umówić na drobna zaliczkę przed występem, a resztę umówionej kwoty po weselu. Takie podejście mobilizuje muzyków do dania z siebie sto procent i dbaniu o dobra atmosferę w trakcie tak ważnego dnia dla pary młodej.