Jak dobrać sofę do swoich potrzeb

Jak dobrać sofę do swoich potrzeb

2017-11-17 Dom i ogród 0

 

Powinna być wygodna i dobrze komponować się z wnętrzem. Doskonale nadaje się na chwilę relaksu po ciężkim dniu w pracy albo w szkole. Sofa, bo o niej mowa, stanowi centralny punkt każdego domu. Jak wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania?

Sofa marzeń w twoim domu

sofyW sklepach mamy do czynienia z ogromnym wprost wyborem asortymentu, jeśli chodzi o meble wypoczynkowe. Dlatego też sami powinniśmy zdecydować, który z oferowanych produktów najlepiej sprosta naszym potrzebom. Sofa, czyli innymi słowy elegancki rodzaj kanapy, zdecydowanie bardziej nadaje się do postawienia w salonie lub też w innym miejscu reprezentatywnym niż, dajmy na to, zwykły tapczan a zwłaszcza łóżko.  Mało kto wie, że sofy jako takie mają tureckie pochodzenie, zaś w Europie pojawiły się dopiero pod koniec osiemnastego wieku. Stąd też wzięła się ich inna, mniej znana nazwa – otomany, która pochodzi od Imperium Ottomańskiego (osmańskiego). Istnieje wiele rodzajów sof – narożne, rozkładane, z funkcją spania, na kółkach, na wysokich nóżkach, z barkiem i tak dalej. Dla osób, które cenią elegancję, doskonałym pomysłem może okazać się sofa skórzana. Wadą mebli skórzanych jest natomiast skłonność do zabrudzeń i wyższa cena. Warto jednak wspomnieć, że skóra dobrej jakości nie przyciąga kurzu, nie lęgną się w niej również roztocza. Sofy występują w różnych rozmiarach. Większe są zwykle mniej funkcjonalne, aczkolwiek nie nadają się specjalnie do stosunkowo małych pomieszczeń, o czym też powinniśmy pamiętać, dokonując zakupu.

Kanapy, tapczany oraz sofy to jedne z ważniejszych mebli w każdym domu. Dlatego też tak ważne jest dokonanie odpowiedniego wyboru, z którego będziemy naprawdę zadowoleni. Przy odrobinie szczęścia funkcjonalny i dobrej jakości mebel posłuży nam przez wiele lat.