Jak dobrze wybrać kołowrotek

Jak dobrze wybrać kołowrotek

2018-07-02 Sport i rekreacja 0

Na dzisiejszym rynku ze sprzętem wędkarskim można wybierać w różnym przedziale cenowym. Producenci starają się wprowadzać coraz to więcej innowacji i udogodnień, tak aby oferowany przez nich sprzęt był jeszcze bardziej niezastąpiony i niezawodny. Wystarczy, że wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu wędkarskiego i uświadomimy sobie jaki wielki jest wybór.

Kołowrotki kupowane na promocji

kołowrotki promocjeMimo tak wielkiego wybory wszelkiego rodzaju sprzętu, większość wędkarzy ma problem ze skompletowaniem zestawu idealnego czyli wędziska i kołowrotka. Ilość sprzętu i możliwości wybory wcale tego nie ułatwiają. Wielu wędkarzy zadaje pytanie jak kupować kołowrotki Promocje są tutaj bardzo dogodnym rozwiązaniem. Po sezonie zazwyczaj wiele sklepów ustala ceny promocyjne aby zachęcić do kompletowania sprzętu na przyszły sezon, bądź zasiadki jesienno – zimowe. Wybierając się do specjalistycznego sprzętu w celu kupienia kołowrotka warto udać się z wędziskiem i dopasować sprzęt pod nie. Cały zestaw powinien być idealnie wyważony. Nie możemy kupić za dużego kołowrotka ponieważ będzie nam niewygodnie holować złapaną rybę. Lepiej jest kupić grubszą żyłkę, która wytrzyma większe obciążenia i nie zerwie się w przypadku złapania większego okazu. Oczywiście są stałe elementy na które trzeba zwracać uwagę takie jak: pojemność szpuli, szybkość zwijania żyłki oraz siła hamulca, która najczęściej podawana jest w kilogramach. Warto również zwróci uwagę na to z jakich materiałów zbudowany jest kołowrotek i wybrać ten bardziej wytrzymały. 

Wybierając kołowrotek idealny dla nas i typu wędkarstwa jakie preferujemy i uprawiamy warto przejść się po okolicznych sklepach wędkarskich i dopasować ten, który idealnie będzie współgrał z naszym wędziskiem i preferowanym stylem łowienia. Każdy znajdzie coś dla siebie.