Jaką wycieraczkę do domu wybrać?

Jaką wycieraczkę do domu wybrać?

2019-05-31 Produkcja i przemysł 0

Codziennie poświęcamy mnóstwo czasu na sprzątanie. Największe zabrudzenia dokuczają nam zwłaszcza jesienią, oraz zimą, ponieważ mokra powierzchnia pozostawia na naszych butach zanieczyszczenia, które wprowadzamy do domu. Aby zminimalizować ryzyko zabrudzenia podłóg potrzebujemy dobrej jakości wycieraczek, które idealnie spełnią swoją funkcję. 

Dobór wycieraczek wejściowych

Wycieraczki wejścioweMokra gleba, oraz chodniki sprawiają, że do naszych butów przykleja się duża ilość zabrudzeń. Dokuczliwe jest to zwłaszcza zimą, gdy dodatkowo chodniki są sypane solą i piachem. Aby doskonale wybrać wycieraczki wejściowe, powinniśmy przede wszystkim kierować się porą roku, oraz położeniem mieszkania. Aby czystość była zachowana w domu, na wsi powinniśmy wybrać kilka sztuk wycieraczek (wewnętrzne i zewnętrzne). Jako zewnętrzna świetnie się sprawdzi wycieraczka gumowa. Jest ona odporna na ścieranie, oraz łatwa w czyszczeniu. Jej wadą jest estetyka, ponieważ materiał, z którego jest wykonana nie pozwala na zbyt wyszukany design. Bardzo dobrą skuteczność w zatrzymywaniu brudu z butów wykazują wycieraczki kokosowe. Są wykonane z naturalnego materiału, który zatrzymuje ponad 70% zabrudzeń. Rodzaj materiału pozwala na wykonanie szerokiej gamy wzornictwa, oraz kolorystyki. Dzięki temu wycieraczka kokosowa nie tylko będzie dobrze spełniała swoją funkcję, ale będzie również elementem dekoracji wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem są maty tekstylne. Jest wyposażona w antypoślizgowy spód, a sama powierzchnia funkcyjna wykonana jest ze splotu przędzy High-Twist Nylon. Ten typ wycieraczki zatrzymuje ponad 85% zabrudzeń, dzięki czemu możemy być pewni, że nasza podłoga będzie zawsze czysta.

Dobór odpowiedniej wycieraczki zapewni nam dłuższe utrzymanie czystości podłóg w domu, oraz dodatkowo przyozdobi wnętrze. Warto dokładnie przemyśleć kwestię zakupu wycieraczki, gdyż niewłaściwy wybór może nas kosztować wyrzuceniem pieniędzy w błoto.