Jakie właściwości powinien mieć worek na sianokiszonkę?

Jakie właściwości powinien mieć worek na sianokiszonkę?

2018-04-04 Rolnictwo i hodowla 0

 

Jeśli nie jesteś specjalistą od rolnictwa, zapewne nie orientujesz się w tym, jakie powinny być produkty używane w tej branży. Do takich właśnie osób kieruję mój dzisiejszy wpis. Jest on poświęcony workom na sianokiszonkę. Przekonasz się, że powinny one spełniać szereg funkcji, aby rzeczywiście się sprawdzały. Zachęcam do czytania tego i innych artykułów znajdujących się na naszej stronie internetowej.

Worki do sianokiszonki a dobre przechowywanie

worek do sianokiszonkiWorek przeznaczony do magazynowania sianokiszonki to jeden z podstawowych elementów w każdym gospodarstwie. Są, co prawda, alternatywy takie jak folia do sianokiszonki, ale można uznać, że są to produkty dość podobne. W zasadzie oba te typy akcesoriów sprawdzają się równie dobrze w rękach doświadczonego gospodarza. Ja jednak skupię się na workach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w łatwy sposób można umieścić w nich siano i dokładnie zawiązać. Każdy worek do sianokiszonki jest także odpowiednio gruby i trwały, aby nie było możliwości, że pod wpływem negatywnych czynników atmosferycznych ulegnie zniszczeniu. Oczywiście, zawsze taka sytuacja może się zdarzyć przy wyjątkowo niesprzyjającym klimacie, jednak obecna technologia produkcji worków jest już tak zaawansowana, że nawet w przypadku wyjątkowo silnych opadów deszczu sianokiszonce nic nie grozi. To ważne, aby worki były szczelne i dobrze zawiązane, bo tylko wtedy do środka nie dostanie się wilgoć, a zgromadzone wewnątrz siano nie zapleśnieje. Worki muszą być więc odpowiednio grube i pozwalać na mocne związanie.

Rolnik powinien także bez obaw móc trzymać w nich siano. Powinien mieć pewność, że zgromadzona w workach kiszonka umożliwi w przyszłości wykorzystanie do celów gospodarczych. W końcu po to te worki są, aby sianokiszonka była w dobrym stanie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.