Łączenie różnych barw w druku offsetowym

Łączenie różnych barw w druku offsetowym

2018-02-05 Produkcja i przemysł 0

Jeśli mamy do wydrukowania bardzo dużo egzemplarzy (co najmniej kilkaset), to warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj druku okaże się być najtańszym. Wiadomo, że na polskim rynku można skorzystać z usług różnych drukarni. Drukarnie te prześcigają się w coraz bardziej nowoczesnych metodach drukowania.

Poddawanie wydruku offsetowego dalszej obróbce

tani druk offsetowy w krakowieNie każda z tych metod jest jednak opłacalna przy dużych nakładach. Opłacać się będzie z pewnością wydrukowanie takich ilości za pomocą techniki druku offsetowego. Jeśli ilość powielanego materiału jest naprawdę duża, to druk offsetowy doskonale sobie z nią poradzi. Klient z kolei może liczyć na większe oszczędności. Oczywiście nie tylko to jest zaletą drukowania offsetowego. Dla poligrafii standardową paletą barw jest CMYK. W druku offsetowym można stosować też barwy, które znajdują się poza tą paletą. Dlatego tani druk offsetowy w krakowie jest doskonałym rozwiązaniem. Paleta CMYK jest tak określana, ponieważ litery pochodzą od angielskich nazw. Są to kolejno: cyjan, magneta, yellow i blach. Do tej palety barw można dodać jednak jeszcze inne, przez co druk będzie profesjonalny. Do palety możliwe jest dodanie nawet takich kolorów jak złoty czy srebrny. W trakcie produkcji ma się więc swobodę zarządzania różnymi barwami. Nie każda metoda drukowania daje takie możliwości! Opłacalny jest też druk monochromatyczny oraz druk dwubarwny wykonywany za pomocą maszyn do drukowania offsetowego.

Jakość i trwałość nadruku jest wysoka, co na pewno zadowoli najbardziej wymagającego klienta. Wydrukowany materiał można później poddawać dalszej obróbce. Przykładem może być tutaj laminowanie. Zastosować można też takie metody jak tłoczenie wypukłe albo tłoczenie wklęsłe. Popularne jest nawet lakierowanie UV czy hot stamping stosowane na wydrukach offsetowych.