Lepsze dywaniki samochodowe welurowe czy gumowe?

Lepsze dywaniki samochodowe welurowe czy gumowe?

2017-07-18 Motoryzacja 0

Każdy, kto posiada samochód dobrze wie, że dywaniki w samochodzie są bardzo ważne. Jednak mogą być one wykonane z różnych materiałów, jak i mogą mieć różne kolory. Wielu kierowców zastanawia się, jaki dywanik będzie najlepszy i sprawdzi się akurat w ich aucie. Jednak chyba najważniejszym  kryterium jest praktyczność, ale  same preferencje właścicieli.

Z jakich materiałów mogą być wykonane dywaniki do samochodu?

dywaniki samochodoweDywaniki do samochodu najczęściej występują w dwóch wariantach, to jest jako dywaniki samochodowe gumowe, ale również jako dywaniki samochodowe. Czasem również można się spotkać z dywanikami, które zostały wykonane z aluminium. Jednak ta opcja, wybierana jest częściej ze względów estetycznych. Zacznijmy od dywaników wykonanych z weluru. Prezentują się one naprawdę dobrze. Są wykonane z przyjemnego materiału, do tego mogą występować w dowolnych wersjach kolorystycznych. Jednak nie są one całoroczne. Większość kierowców zmienia swoje welurowe dywaniki jesienią na dywaniki samochodowe gumowe. Przede wszystkim są one wodoodporne. Co sprawdza się w jesienne deszczowe dni. Do tego zima tez bardzo dobrze się sprawdzają. Takie dywaniki samochodowe z gumy mają specjalne rowki, w których gromadzi się woda. Dzięki czemu nie wylewa się ona poza krawędzie dywanika. Spód w gumowych dywanikach jest antypoślizgowy, co sprawia, że dywaniki się nie przemieszczają i nie zmieniają swojego położenia.

Wybór, który dywanik do samochodu jest najlepszy, ciężko jest określić. Zdań na ten temat jest tyle co gustów i właścicieli samochodów. Jedne sprawdzają się lepiej latem, drugie w deszczowe dni czy zimą. Dlatego większość kierowców posiada dwa komplety dywaników te welurowe na suche miesiące, jak i te dywaniki wykonane z gumy, na deszczowe i śnieżne miesiące.