Najlepsze tapety do domu z małymi dziećmi

Najlepsze tapety do domu z małymi dziećmi

2017-07-06 Wnętrza 0

Tapeta raczej nie kojarzy nam się z czymś funkcjonalnym. Trudno się ją zakłada, nie można jej umyć i szybko się niszczy. Jednak te poglądy, dotyczą starych tapet, które jeszcze ozdabiają ściany domów naszych dziadków. Obecnie tapety są zupełnie inne i odpowiadają wszystkim wymogom, jakie może przed nimi stawiać człowiek.

Wzorzysta tapeta łatwa do mycia!

wzorzyste tapety zmywalneNajbardziej kochamy tapety we wzory. Bo jeśli już inwestować w takie pokrycie ścian, musi być ono wyraziste. Wybieramy więc wzór kwiatów, mozaiki i wiele innych pstrokatych motywów. Jak jednak pogodzić chęć posiadania tapety, z posiadaniem dziecka? Dziecko nie ma takiego poczucia estetyki jak my. Nie rozumie, że trzeba zachować porządek, nie można dotykać ścian brudnymi rękoma, czy pisać po nich kredkami. Dla niego wszystko jest zabawą, nie czymś surowo zabronionym. Jednak tapety do pokoju dzieci są szczególnie piękne i czasem po prostu nie możemy przestać myśleć o tym, by taką sobie sprawić. Odpowiedzią na nasze marzenia i potrzeby, są wzorzyste tapety zmywalne. Możemy przebierać w najróżniejszych wzorach i kolorach. Dla dziecka będzie to ogromna frajda, gdy jego pokój będzie przepełniony kolorami. Dodatkowo rodzice nie będą stale musieli podążać za dzieckiem w obawie, że zaraz narysuje ono kwiatka na nowej tapecie. Takie pokrycie ścian bardzo łatwo będzie nam utrzymać w czystości. Będzie można wycierać je gdy zbierze się kurz, ale również wtedy, gdy dziecko zostawi nam jakiś piękny obrazek, czy ślad dłoni. Życie z taką tapetą stanie się o wiele prostsze i mniej stresujące dla pani domu, która chce by jej dom lśnił.

Dziś tapety zmywalne są zakładane przez wielu z nas. Czasem na jedną, dwie, trzy, a nawet wszystkie ściany. Nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność i wygodę użytkowania, ale i na bogate wzornictwo oraz gamę kolorystyczną.