Najpopularniejsze urządzenia ważące

Najpopularniejsze urządzenia ważące

2018-08-08 Technika i technologia 0

 

Kupując najbardziej niezbędne wyposażenie do sklepów spożywczych nie można zapomnieć o wagach. W końcu sprzedaży podlegać będą nie tylko rzeczy pakowane na sztuki, ale także warzywa, owoce czy chociażby cukierki. Aby móc to wydać klientowi potrzeba dany produkt zważyć i określić jego cenę.

Problem wyboru systemu ważącego

systemy ważąceWybór wagi do sklepu wcale nie jest taki oczywisty. Istnieje kilka rodzajów wag, w tym wagi proste, kalkulacyjne, etykietujące oraz platformowe. Wagi proste pokazują wyłącznie wagę produktu, więc jeżeli chcemy zobaczyć tylko ile kilogramów danego warzywa lub owocu wrzuciliśmy do reklamówki to wtedy taka waga sprawdzi się idealnie. Bardziej pomocna dla sprzedawców okaże się być waga kalkulacyjna, która pokazuje nie tylko wartość kilogramową, ale także cenę za dany produkt i obliczoną należność. Są to systemy ważące idealne dla sklepów warzywnych i wszędzie tam, gdzie sprzedaje się duże ilości rzeczy na wagę. Ciekawym rozwiązaniem są wagi etykietujące, które posiadają bogaty interfejs, komunikację z siecią oraz przede wszystkim możliwość drukowania gotowych etykiet na ważone produkty. Oferują także wiele możliwości trybów pracy, a także możliwość drukowania na etykietach różnych rodzajów i wymiarów. Ostatnią propozycją systemu ważącego to wagi platformowe, które zapewniają użytkownikom pracę nawet bez zasilania sieciowego. Jest to dostępne dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Wagi te działają również w ujemnych temperaturach i posiadają podświetlany wyświetlacz LCD.

Wybierając wagę odpowiednią do swojego sklepu trzeba zwracać uwagę na wybór odpowiedniego zakresu ważenia oraz na ich główne przeznaczenie. Wiedząc, że waga będzie służyć tylko do samego ważenia lub ważenia wraz z naliczaniem należności nie ma potrzeby kupować sprzętu oferującego więcej funkcjonalności, ale przez to także droższego.