Niedoceniane zalety Śląska

Niedoceniane zalety Śląska

2017-12-19 Fotografia i film 0

Nie wiedzieć dlaczego, w obiegowej ocenie, Śląsk nadal figuruje jako przemysłowo-górnicze zaplecze centralnej Polski. Zapyziałe, ponure i zanieczyszczone. A to całkowita nieprawda! Śląsk jest jednym z  najpiękniejszych regionów Polski. Trzeba to pokazać i zachęcić wszystkich do osobistego i naocznego przekonania się o tym.

Stare i nowe filmy o Śląsku  

interesujące filmy reklamowe ze ŚląskaZnane powszechnie fabularne filmy opisujące historię Sląska, rozgrywają się w scenerii z XX wieku, kiedy było tam rzeczywiście buro i ponuro, ale czas ten Sląsk ma bezpowrotnie za sobą. Aby pokazać, jak jest dzisiaj trzeba zrobić interesujące filmy reklamowe ze Śląska. Na pewno trzeba opisać na nowo Katowice, które stały się prawdziwą metropolią. Wspaniała nowoczesna architektura skorelowana znakomicie z rewitalizowanymi obiektami, jest godna pokazania światu. Wspaniałe tereny zielone; parki, lasy ogrody – mnóstwo miejsc do rekreacji i kontaktu z przyrodą. Pasmo górskie Beskidy piękne i „użytkowe” zimą i latem, wraz z okalającymi go kurortami, też jest warte pokazania. Aglomeracja sląska ma znakomitą komunikację i świetne drogi. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miastami i miasteczkami nie stanowi tu żadnego problemu. Na Śląsku kwitnie kultura w na szerszym pojęciu, a szczególnie życie muzyczne. Śląsk jest rozśpiewany i roztańczony. To nie tylko znany od wieków Zespół Pieśni i Tańca ‘Śląsk”, lecz również orkiestry symfoniczne, opera, teatr muzyczny i chóry. Ludzie na Śląsku pasjonują się sportami letnimi i zimowymi i mają warunki do ich uprawiania i oglądania.

Te wszystkie wspaniałości Śląska warto uwiecznić i zaprezentować, jak najszerszej publiczności. Dobrze jest znać wszystkie regiony kraju, w którym się żyje i mieszka. Dobrze zrobiona filmowa wizytówka odegra na pewno znaczącą rolę przy zagranicznych prezentacjach.