Nieruchomości komercyjne w Polsce

Nieruchomości komercyjne w Polsce

2018-11-03 Budownictwo i nieruchomości 0

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce rośnie z roku na rok. Rynek nieruchomości komercyjnych jest bardzo perspektywiczny szczególnie w małych i średnich miastach. To właśnie w miastach do 100 000 mieszkańców rynek nieruchomości komercyjnych rozwija się najszybciej. W dużych miastach brakuje przede wszystkim powierzchni biurowych klasy ekonomicznej. 

Nieruchomości komercyjne w dużych miastach

nieruchomości komercyjne gliwiceW dużych miastach powyżej 100 000 mieszkańców brakuje przede wszystkim powierzchni biurowych oraz handlowych. W dużych miastach największe zapotrzebowanie jest na biura z segmentu ekonomicznego. To właśnie tego typu biura cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe będzie w najbliższych latach rosło, szczególnie w małych i średnich miastach. Jest to związane z ciągłym rozwojem gospodarczym Polski oraz zwiększającą się falą imigracji biznesowej do naszego kraju, szczególnie zza wschodniej granicy. Na Śląsku jest bardzo duże zapotrzebowanie nie tylko na powierzchnie biurowe, ale także na powierzchnie magazynowe. W dużych miastach na Śląsku rynek nieruchomości komercyjnych rozwija się znacznie szybciej niż w innych regionach Polski. Jeżeli chodzi o nieruchomości komercyjne Gliwice są miastem, w którym rynek rośnie najszybciej. W Gliwicach przybywa coraz więcej nieruchomości logistycznych. Z racji swojego położenia geograficznego coraz więcej operatorów logistycznych buduje w tym mieście swoje centra.

Rynek nieruchomości w Polsce będzie dynamiczne rozwijał się przez najbliższe 20, 30 lat. Śląsk jest regionem Polski, gdzie rynek nieruchomości rośnie na tle kraju znacznie szybciej. Gliwice, Sosnowiec, Zabrze są to miasta, w których warto zainwestować w nieruchomości komercyjne. Na Śląsku w nieruchomości komercyjne inwestują małe oraz duże firmy deweloperskie.