Organizacja bezzałogowego transportu w magazynach

Organizacja bezzałogowego transportu w magazynach

2022-11-02 Produkcja i magazyny Usługi / Produkcja 0

Przyszłością logistyki jest wykorzystywanie urządzeń, które dzięki sztucznej inteligencji będą w stanie same rozwiązywać proste problemy oraz wykorzystywać wszystkie powierzone im narzędzia. Takie systemy działają już dzisiaj, chociaż są one znacznie uproszczone i pozwalają na wykonywanie procedur jedynie w zamkniętych i strzeżonych prywatnych obiektach.

Warto zainteresować się transportem bezzałogowym

agv transportIntensyfikacja prac nad automatyzacją procesów logistycznych nie powinna nikogo dziwić. Dopiero wtedy, gdy będziemy mogli mówić o maszynach samodzielnie podejmujących decyzję w oparciu o analizowane dane, które same pozyskują, będziemy mogli mówić o sztucznej inteligencji, jednak stosowane dzisiaj systemy też są bardzo zaawansowane,. Przede wszystkim zdejmują z magazynierów konieczność osobistego wykonywania każdej prostej czynności, która nie jest szczególnie angażująca, a do tego do procesów automatycznych nie wymagają rozbudowanych sieci taśm produkcyjnych, które znacznie usztywniają procesy logistyczne i przesył różnych towarów z jednego stanowiska na drugie. Jeżeli interesuje nas tematyka AGV transport jest dziedziną, w której będziemy mogli najwięcej zaoszczędzić. Podczas rozładunku okrętów, trzeba zająć się setkami, a czasem tysiącami kontenerów, które muszą trafić do odbiorców oraz na platformy magazynowe. Wprowadzenie wózków samojezdnych o dużych rozmiarach sprawiło, że te procesy są prostsze.

Im szybciej produkt trafi do odbiorcy, tym większy będzie obrót pieniędzy, co ostatecznie wpłynie pozytywnie na gospodarkę, która oparta jest na innowacyjnych technologiach. Tacy pracownicy mogą znaleźć zatrudnienie w niedostępnych do tej pory obszarach gospodarki, takich jak obsługa i serwis urządzeń elektronicznych w przedsiębiorstwach.