Piękne oświetlenie do ogrodu

Piękne oświetlenie do ogrodu

2019-06-24 Wnętrza 0

Uwielbiam mój ogród. Jest zaprojektowany elegancko i funkcjonalnie, a przy tym tak jak lubię sprawia wrażenie naturalności. Nie ma w nim sztywnych, przyciętych żywopłotów ani grządek pod linijkę. Ścieżki układają się naturalnie między grupami roślin i nieregularnymi płaszczyznami trawnika. Dobrałam do niego pasujące drewniane meble, ale znalezienie właściwego oświetlenia było nieco trudniejsze.

Latarenki i lampy w ogrodzie

Lampa ogrodowaZe względu na pracę zawodową i różne obowiązki mój czas na cieszenie się przestrzenią ogrodu przypada głównie na popołudnia i wieczory. Aby te kilka godzin było prawdziwym odpoczynkiem chciałam zainstalować tam takie oświetlenie, które będzie pasowało do całości. Niezbyt agresywne, delikatnie wydobywające z mroku kwitnące krzewy. Jeśli lampa ogrodowa ma regulowaną siłę światła bez problemu można ją dostosować do wielkości obszaru, który ma oświetlić. Przyjemne są lampki solarne, dostępne w różnych wzorach i wielkościach. Można je zamontować w dowolnym miejscu, zwyczajnie wtykając w ziemię. Nie dają one mocnego światła, ale rozpraszają mrok na tyle, żeby można było swobodnie chodzić między roślinami. Potrzebowałam także większej lampy do oświetlenia okolic tarasu. Spodobała mi się latarnia w starym stylu, na metalowym słupku, z pięknym, wielościennym kloszem. Umieszczona wśród krzewów przy jednym z narożników domu stała się piękną ozdobą również w dzień.

Gdy czasem potrzebuję dodatkowego światła, a nie chcę korzystać z mocnych lamp przy wejściu do domu, używam świecącej girlandy. Delikatne kule w pastelowych kolorach rozciągnęłam dookoła zadaszenia tarasu. Dają łagodne światło i tworzą przyjemny klimat do wieczornych spotkań i rozmów. Jak widać różne rodzaje lamp stwarzają fajne możliwości kreowania przestrzeni nie tylko w domu, ale i na zewnątrz.