Poduszka z pianki – komfort snu jest ważny

Poduszka z pianki – komfort snu jest ważny

2018-05-19 Sklepy i zakupy 0

Wybór odpowiedniej poduszki ma ogromny wpływ na komfort naszego wypoczynku, jak i dla naszego zdrowia. Wiele osób jednak nie przywiązuje do tego aspektu należytej uwagi. Dlatego przyjrzymy się tu bliżej rozwiązaniu, które w ostatnim czasie zyskuje bardzo mocno na popularności. A mianowicie poduszce z pianki termoelastycznej.

O zaletach poduszki z pianki termoelastycznej 

poduszka z pianki termoelastycznejNie można powiedzieć by poduszka z pianki termoplastycznej była jakoś szczególnie nowym rozwiązaniem, technologia znana od dobrych lat, niemniej u nas popularność zaczęła zdobywać stosunkowy niedawno. czym ona odróżnia się od innych poduszek? Profilowane poduszki, które zapewnią zdrowy sen, mają jednak pewne ograniczenia, o ile są wygodne zalecane do spania na plecach czy boku o tyle już dla osób śpiących na brzuchu może być pewien problem z komfortem wypoczynku. Pod tym względem właśnie poduszka z pianki termoelastycznej wypada lepiej, dopasowuje się ona bowiem do naszego ciała, co oznacza, że bez względu na pozycję zapewnia nam idealne podparcie każdego odcinka kręgosłupa szyjnego, jak i samej głowy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które odczuwają zmęczenie lub bóle karku, jak i dla osób, które po prostu lubią sypiać w bardzo różnych pozycjach. Na plus jeśli chodzi o to rozwiązanie należy także zaliczyć to, że poduszki z pianki nie wykazują działania uczulającego, dzięki czemu z powodzeniem mogą być one stosowane o osób z alergiami.

Poduszki z pianki termoplastycznej zapewniają nieporównywalny komfort snu, czemu nie można się dziwić, skoro nawet rehabilitanci zalecają to rozwiązanie. Niemniej należy zdawać sobie sprawę z tego, że są one droższe niż inne rozwiązania dostępne na rynku. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że raczej wydanych pieniędzy nikt żałować nie będzie.