Polecane maty na kaloryfer

Polecane maty na kaloryfer

2022-06-14 Dom i wnętrza Wnętrza Wyposażenie wnętrz 0

Urządzenie i ogólny wystrój mieszkania ma duże znaczenie nie tylko wizualne, ale też jest istotne dla naszego komfortu. Bywa, że czasem poszczególne meble czy sprzęty domowe wymagają odświeżenia lub też wymiany, co nieraz sporo kosztuje.

Jak się przykleja matę na kaloryfer?

mata magnetyczna na kaloryferWszystko czego używamy, z czasem niszczeje lub przestaje spełniać swoje zadanie. Dla sprzętów domowych może to oznaczać konieczność wymiany na nowy, a w przypadku uszkodzeń powierzchownych mebli czy sprzętów takich jak pralka czy lodówka, jedynie odpowiedniej renowacji. Podobnie jest w przypadku kaloryferów, z których z czasem odpada lakier. Taki grzejnik nie wygląda estetycznie, szczególnie jeżeli jest w widocznym miejscu. Można go ponownie pomalować, ale to wymaga sporo pracy, gdyż najpierw trzeba ściągnąć starą farbę, a następnie nałożyć nową warstwę. Znacznie lepsza jest mata magnetyczna na kaloryfer, którą można założyć w ciągu kilku minut bez brudzenia rąk. Jest ona wykonana ze specjalnego tworzywa, które jest odporne na wysokie temperatury, zatem się nie kurczy. Jest także połączona z powłoką magnetyczną, dzięki czemu wykleja się ją bez użycia kleju. Wystarczy równo wymierzyć i przyłożyć, a następnie docisnąć. Jedyne co musimy wiedzieć przed jej zakupem, to rozmiar grzejnika, aby kupić matę dopasowaną do konkretnego modelu. Jest to z pewnością najlepszy, najszybszy i najtańszy sposób na nadanie staremu lub uszkodzonemu grzejnikowi nowego wyglądu za niewielkie pieniądze. W zależności od modelu maty, kupimy ją już za kilkanaście złotych.

Dzięki macie magnetycznej, nasz grzejnik może stać się trawnikiem, częścią ściany czy imitacją kamieni. Producenci mat są w stanie na nich nadrukować dowolną aplikację w każdym rozmiarze. W ten sposób można zmienić każdy kaloryfer w domu.