Pomysły na niebanalne ściany w domu

Pomysły na niebanalne ściany w domu

2017-11-27 Wnętrza 0

Klimatycznie urządzone wnętrze daje poczucie bezpieczeństwa i odprężenia po ciężkim dniu pracy. Aktualne trendy dążą do „powrotu do korzeni”. Swój renesans przeżywa zawód zduna i piece kaflowe, znowu w modzie są drewniane meble w starym stylu. Także na ścianach i podłogach widać już nowe – stare trendy.

Czym pokryć ścianę w salonie?

imitacja drewna na ścianęPrzede wszystkim w cenie znów jest prostota. Wyobraźmy sobie wiejską izbę sprzed osiemdziesięciu a nawet stu lat. Do tego właśnie dąży współczesna moda. Oczywiście z zastrzeżeniem, że życie w takim mieszkaniu ma być wygodne i z wszystkimi udogodnieniami jakimi dysponujemy teraz, a brakowało ich naszym babciom i prababciom. Każdy salon obowiązkowo wyposażony musi być w kominek, prosty w stylu gliny lub kamienia – nawet jeżeli elektryczny. Ściany natomiast powinny łączyć w sobie elementy prostej bieli oraz drewna. Tu także producenci wyszli na przeciw oczekiwaniom klienta i wypuścili na rynek tańszy i łatwiejszy w montażu i konserwacji produkt. Okazuje się, że imitacja drewna na ścianę wbrew temu co mogło by się wydawać nie wygląda wcale jarmarcznie i niewprawione oko na pierwszy rzut oka nie odróżni ściany od pokrytej prawdziwym drewnem. Oczywiście do wyboru są różne gatunki „drewna” z większą lub mniejszą ilością sęków. Dodatkowym atutem tak wykonanego pokrycia ściany jest to, że konstrukcja taka jest nieporównywalnie lżejsza i można ją montować nawet na płytach z karton-gipsu.

Osobiście bardzo podoba mi się ten powrót do korzeni w nowoczesnym wydaniu. Z wielkim sentymentem wspominam, mgliście zapamiętany dom mojej prababci. Teraz będę mogła odtworzyć klimat starej izby, a jednak bez wyrzekania się wszystkich dobrodziejstw współczesnego świata. Myślę, że ten trend szybko rozniesie się po całej Europie.