Przerabianie kontenerów handlowych na mieszkalne

Przerabianie kontenerów handlowych na mieszkalne

2018-12-20 Motoryzacja 0

Są ludzie, którzy utrzymują się tylko z tego, że przerabiają kontenery handlowe na takie, w których można mieszkać. Okazuje się, że z takich niewielkich obiektów można zrobić prawdziwe mieszkanie dla dwóch osób. Ale trzeba wprowadzić szereg innowacji technicznych. Na przykład odpowiednio podejść do tematu termoizolacji ścian od wyższych temperatur. To niezbędne, aby klimatyzacja działała odpowiednio.

Jak przerabia się kontenery handlowe na mieszkalne?

kontenery mieszkalneTaki kontener to świetna baza do tego, by przekształcić go w obiekt do zamieszkania. Kontenery mieszkalne powinny mieć jedno okno. Wycina się je, a następnie powstałe krawędzie wygładza za pomocą szlifierki. Wstawia się okno. Ściany ociepla się pianką oraz styropianem, aby izolacja była podwójna. Następnie uszczelnia się wszystkie kąty od zewnątrz. Trzeba zrobić podłogę. Tutaj również wkłada się warstwę materiału. Na ścianach ląduje płyta PSB, jednak bez robienia wstępnego szkieletu, aby nie zmniejszyć przestrzeni. Następnie maluje się ściany oraz sufit. Pozostaje podłączenie prądu oraz klimatyzatora. Często do kontenerów dodaje się również integralną wentylację. Na samym końcu trzeba wstawić meble. Niektóre rzeczy są podwieszane, tak jak na przykład łóżko lub stół, wystający ze ściany. W takim kontenerze stosuje się ogrzewanie elektryczne, ponieważ jest najwygodniejsze.

Tego typu kontenery są zamieszkiwane głównie przez pracowników ochrony oraz budowlanych. Jednak zapewniam Cię, że jeżeli chciałbyś oszczędzić na budowie domu, mógłbyś zdecydować się na takie rozwiązanie. Mały dom jest o wiele tańszy w użytkowaniu. Bez problemu można mieszkać, nie narzekając na brak czegokolwiek. W kontenerach jest dokładnie to samo, co w zwykłym domu jednorodzinnym. Projektanci mają bardzo dużo pomysłów.