Regały metalowe w przemyśle i magazynach

Regały metalowe w przemyśle i magazynach

2017-11-17 Sklepy i zakupy 0

Nowoczesne regały w magazynach są podstawą jego efektywnego funkcjonowania. W zależności od rodzaju składowanych rzeczy w magazynie, stosuje się konkretne rodzaje wytrzymałych regałów. Ich rodzaj dobiera się przy projektowaniu magazynu, a ich budowa dostosowana jest również do rodzaju maszyn pracujących na hali.

Regały stosowane w wielu halach magazynowych

tanie regały metaloweW sklepach oraz magazynach popularnym rodzajem regału są ich wersje przystosowane do wysokiego składowania paletowego. Są to bardzo wytrzymałe i w miarę tanie regały metalowe, które są stworzone do składowania na nich palet z paczkami oraz ładunkami. Kolejnym ważnym wyposażeniem magazynu są regały półkowe. Spotkamy je w prawie w każdym obiekcie tego typu, a wyróżniają się one niezwykłą funkcjonalnością. Rodzajem regału który w bardzo ergonomiczny sposób wykorzystuje przestrzeń magazynową jest regał wjezdny. Pozwalają na niezwykle efektywne składowanie produktów i są bardzo stabilne. Dla składowania materiałów dłużycowych takich jak: profile aluminiowe, deski czy pręty stosuje się regały wspornikowe. Dzięki ich budowie możliwe jest manewrowanie składanym towarem. Mogą być zamontowane wewnątrz hal lub na terenie placów przeznaczonych do składowania towarów. Charakteryzują się także odmiennymi parametrami nośności, dostosowanymi do rodzaju przechowywanych na nich towarów.

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów, w przemyśle można spotkać tak zwane regały przepływowe. Przypominają one swoją budową regały wjezdne, a polegają na grawitacyjnym poruszaniu się towarów po regale. Mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie występuje bardzo duża rotacja towaru. Dzięki zamontowaniu systemu przepływowego, magazyn działa sprawniej. Mogą być stosowane podczas składowania ciężkich materiałów.