Rośnie liczba kamer w miastach

Rośnie liczba kamer w miastach

2018-04-25 Dom i ogród 0

W ostatnim czasie można zauważyć zwiększoną liczbę kamer praktycznie w każdym mieście  w Polsce, jednak największa ich ilość przybyła w Radomiu. To tam urząd miasta dostał największe dofinansowanie własnie na zakup takich kamer, dzięki czemu mieszkańcy tego miasta czuć się będą o wiele bardziej bezpiecznie, bo kamery skutecznie odstraszają złodziei i wandali, którzy często niszczą różne rzeczy w mieście.

Liczne kamery na ulicach w Radomiu

kamery przemysłowe w RadomiuJak się okazuje bardzo wielu mieszkańców nalegało od dawna by w bardzo mrocznych i ciemnych miejscach zamontować własnie kamery przemysłowe. Szczególnie duża ich ilość ma być zamontowanych w miejscowym parku, gdzie nocami czasami bywa bardzo strasznie i ponuro i kręcą  się tam zawsze zakapturzone osoby. Dlatego też kamery przemysłowe w Radomiu były potrzebne od bardzo dawna, lecz dopiero teraz miasto dostało sporo pieniędzy na ich zamontowanie, bo jest to dość spora inwestycja, bo takich kamer ma być aż pięćdziesiąt w całym mieście. Niektóre z nich będą umieszczane na sygnalizacjach świetlnych, żeby móc w razie czego znaleźć poszukiwane auto i ustalić trasę jego przejazdu, gdyby ktoś był poszukiwany. Dzięki kamerom miasto staje się bardziej bezpieczne, bo jeżeli już jest coś nagrane, to mamy gotowy materiał dowodowy, który bardzo często jest wykorzystywany w procesach sądowych, więc można się spodziewać, że liczba różnych wykroczeń w Radomiu mocno spadnie.

Cieszy nas fakt, że miasto tak bardzo dba o swoich mieszkańców i chcą by czuli się oni bezpiecznie w każdym jego terenie, nawet wieczorami w parku, a  kamery przemysłowe na pewno skutecznie będą odstraszać ludzi, którzy nie mają zbyt dobrych zamiarów. Z roku an rok takich kamer ma być coraz więcej by całe miasto było w pełni monitorowane.