Smaki regionalnej kuchni w Białymstoku

Smaki regionalnej kuchni w Białymstoku

7 czerwca 2018 Usługi 0

Białystok, jako stolica województwa posiada w swej bazie gastronomicznej niezliczoną ilość restauracji i lokali, serwujących jedzenie. Kuchnia regionalna to spora część całej oferty. Warto spróbować tutejszych potraw i nauczyć się jak smakuje zupełnie inna kuchnia, niż ta, którą znamy.

W Białymstoku zjesz dobrze i do syta

gdzie zjeść w białymstokuKresowa kuchnia działa w oparciu o oryginalne przepisy i receptury, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Są to wpływy kuchni ukraińskiej, białoruskiej, tatarskiej i litewskiej. Mieszanie się tych wpływów, daje wybuchową mieszankę w postaci eksplozji aromatów i zróżnicowanych smaków. Wielokulturowa kuchnia jest dosyć, ciężkostrawną kuchnią, dlatego przygotujmy się na to, że będziemy najedzeni, ale i być może – lekko ociężali. Jednakże taka niedogodność, jest niczym w porównaniu z walorami smakowymi, jakich będzie nam dane zaznać. Gdzie zjeść w Białymstoku? – pytają turyści. Urząd Miasta wychodząc naprzeciw lokalnym firmom i zapotrzebowaniu na usługi gastronomiczne, wydał specjalny biuletyn, promujący wybrane restauracje i miejsca, gdzie warto zjeść. Gdzie zje się dobrze, niekoniecznie dużo płacąc. Oferta restauratorów w Białymstoku jest naprawdę bogata. Poza restauracjami, serwującymi kuchnię regionalną znajdziemy tutaj lokale z specjalizujące się w kuchniach krajów południowych. Przodują tu przede wszystkim restauracje włoskie, azjatyckie oraz arabskie. Każdy amator dobrego jedzenia, bez wątpienia znajdzie ofertę, która go usatysfakcjonuje.

Białystok jest świetnym miejscem, by poznać wpływy wielu kultur w jednym miejscu. Starówka białostocka jest pełna dobrych restauracji oraz lokali gastronomicznych. Jednak poza nią, również wiele miejsc oferuje bardzo ciekawe kuchnie, których nie spróbujemy poza tym regionem Polski.