System do podlewania

System do podlewania

2018-12-11 Dom i ogród 0

W sklepach coraz więcej modyfikowanej żywności. Jest to jeden z powodów dla których warto hodować własne warzywa.  Uprawianie własnego ogródka warzywnego nie wymaga od nas dużego nakładu finansowego, ani żadnych specjalnych umiejętności. Jedyne o czym musimy pamiętać to, to aby zapewnić swoim roślinom odpowiednie warunki do wzrostu.

System nawadniający do ogródków działkowych

systemy nawadnianiaJeśli chcemy, aby nasz ogródek rozkwitał, musimy zapewnić odpowiednie warunki wszystkim roślinom. Nie możemy pozwolić na to, aby roślinom z naszego ogródka zabrakło słońca, ani wody. Z pierwszym z wymienionych czynników wpływających na rozwój roślin, nie mamy zbyt dużego wpływu. Jedyne co możemy zrobić to postarać się, aby miejsce w którym posadzone zostały rośliny nie było niczym przesłonięte. Dużo większy wpływ mamy na nawodnienie. Jeśli nie chcemy poświęcać dużo czasu na podlewanie całego ogródka, możemy zainstalować system nawadniania. Systemy nawadniania to nic innego, jak sieć węży ogrodowych ze zraszaczami. Wszystko jest tak skonstruowane, że woda jest czerpana z jednego źródła, następnie woda jest rozprowadzana po całym ogródku, a na końcu za pomocą zraszaczy, woda jest doprowadzana wprost do wszystkich roślin. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, zaoszczędza nam mnóstwo czasu. Cały ogródek warzywny jest podlewany w równomierny sposób, dzięki temu wszystkie rośliny mają takie same warunki do wzrostu.

Wyżej opisany system nawadniający jest genialny w swej prostocie. Jego niezawodność sprawia, że jest on bardzo popularny wśród rolników, sadowników, a także działkowców. Po zakupie wszystkich elementów, całą sieć nawadniającą możemy skonstruować sami. Pomoże nam w tym instrukcja dołączona do całego zestawu. Koszt budowy takiego systemu uzależniony jest od tego, jak duża sieć jest nam potrzebna.