Twarde materace do spania – komfort snu

Twarde materace do spania – komfort snu

23 lutego 2019 Wnętrza 0

 

Od lat mam problemy ze spaniem. Przyzwyczaiłam się do takiego stanu rzeczy i wytłumaczyłam sobie, że ten problem jest we mnie. Nie miałam podstaw,żeby myśleć inaczej. Ludzie mają różne problemy i schorzenia widocznie moje nie daje mi się wyspać.

Twardy materac rozwiązuje problemy ze snem

twarde materace do spaniaMamy duże małżeńskie łoże ustylizowane w odpowiednim miejscu. Kupiłam nawet takie specjalne poduszki, które dostosowują swój kształt do naszego położenia. Wszystko wydawało się współgrać. Mimo to ja i tak nie odpoczywałam. Wszystko zmieniło się za jednym wydarzeniem. Przy przeprowadzce jedyna rzeczą jaka ucierpiała był niezbyt dobrze zabezpieczony materac. Owinęłam go folią, ale chyba niezbyt dokładnie bo folia się podarła i materac został zniszczony. Nic straconego, posłużył nam już swoje i to była nawet dobra okazja do zmiany go na nowy model. W sklepie wybór ogromny. Ja nawet nie sadziła, że to takie trudne kupić materac do łózka. Zupełnie zieloni w tej kwestii zapytaliśmy sprzedawce o pomoc. Wodzona za język opowiedziałam mu o moich sennych problemach. Od razu wiedział w czym leży problem. Zalezie mi wypróbować twarde materace do spania. Takie, które lepiej potrzymają mój biedny kręgosłup podczas snu. Zabrał nas na odpowiedni dział i zalecił wybór poprzez doświadczanie. Już przy pierwszym wypróbowaniu modelu z kategorii twarde materace do spania, poczułam coś innego. Nie zapadałam się w nim ani odrobinę jak w naszym poprzednim nabytku. Leżałam sobie prosto i wygodnie, podparta na twardszej powierzchni. Zgodnie z zaleceniami zdecydowaliśmy się na jeden z nich.

Z perspektywy czasu mogę wam powiedzieć, że to był jeden z najlepszych zakupów w moim życiu. Budzę się wypoczęta i pełna energii. Mój mąż także zdaje wrażenie zadowolonego ze zmiany. Ja czuje się jakbym była młodsza o kilka lat. Czasem zamiast szukać winy u siebie warto poszukać jej w otoczeniu. Jak widać jeden drobny szczegół wiele może zmienić. Szkoda, że nie wiedziałam tego dużo wcześniej.