Umieszczanie rozwiązń IT klienta w zewnętrznej firmie

Umieszczanie rozwiązń IT klienta w zewnętrznej firmie

2018-07-31 Informatyka 0

Na rynku powstaje coraz więcej nowych małych firm, które nie mają warunków aby posiadać w pełne wyposażenie serwerowy do utrzymania swojego sprzętu IT jak i strony internetowej. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zlecenie do tego zewnętrznej firmie posiadającej wielkie przestrzenie serwerowe pozwalające umieścić zaplecza innych klientów. 

Co to jest kolokowanie?

kolokacjaTego typu rozwiązanie jest to zaimplementowanie wszystkich urządzeń IT należących do klienta w zewnętrznej serwerowni należącej do podmiotu który udostępnił miejsce. Rozwiązania kolokowane są w specjalnych szafach których przestrzeń jest wynajmowania, lub wynajmowana jest sama przestrzeń z wykorzystaniem szaf klienta.  Kolokacja jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie są w stanie zapewnić sobie własnej struktury serwerowej. W takich przypadkach umieszczenie swoich działań IT w zewnętrznych pomieszczeniach wraz z pełną obsługą techniczną jest rozwiązaniem, które jest bardzo pożądane na dzisiejszym rynku przedsiębiorców. Ważną zaletą kolokacji jest bezproblemowe tworzenie kopi zapasowych systemów klienta. Jednak aby takie rozwiązanie w pełni funkcjonowało klient klient musi posiadać lub kupić własne urządzenia IT. Jest to konieczne ze względu na różne procedury wewnętrzne wielu firm. Usługa tego typu jest bardzo korzystna dla wielu firm ponieważ nie muszą oni zatrudniać pracowników posiadających wiedzę z zakresu IT. Wszystkie zadania są realizowane przez pracowników firmy, która udostępniła miejsce serwerowe. Opcja ta jest również duża tańsza niż budowania własnego zaplecza centrum danych z zaimplementowaną serwerownią

Podsumowując kolokacja jest procesem usprawniającym oraz ułatwiającym pracę wielu przedsiębiorców. Pomaga w poprawnym prowadzenie np sklepu internetowego bez konieczności posiadania własnego pomieszczenia serwerowego. Rozwiązania tego typu są coraz częściej spotykane na naszym rynku przedsiębiorstw.