Wydajne oświetlenie led

Wydajne oświetlenie led

2018-07-18 Dom i ogród 0

 

Podczas gdy zwykłe żarówki sprawdzały się dobrze jako oświetlenie do całego lokalu, miały w zwyczaju szybko się przepalać, szczególnie przy długim czasie pracy. Do tego, zużywały dość dużo prądu, szczególnie że mieliśmy ich na sali dosyć dużo. Rachunki za prąd powiększały się z czasem do tego stopnia, iż potrzebne było inne rozwiązanie oświetlenia.

Energooszczędne żarówki led

producent oświetlenia ledPierwszym pomysłem na nowy rodzaj oświetlenia były oczywiście żarówki energooszczędne które jednak, jak się okazywało, wcale nie były tak wydajne jak producenci zapewniali. Krążyło wiele opinii, iż są one nawet bardziej niewydajne niż zwykłe żarówki żarnikówe, więc zamiast tego, zainteresowaliśmy się oświetleniem led. Wedle użytkowników, było to dokładnie takie oświetlenie, jakiego szukaliśmy. Na swojej stronie internetowej, znany producent oświetlenia led zapewniał, iż jedna żarówka zużywa do dziesięciu razy mniej prądu niż tradycyjna, a do tego ma o wiele większą żywotność. Dostępnych było wiele rodzajów żarówek, w wielu kolorach światła i różnej intensywności. Szczególnie spodobało nam się to, iż można tam było zakupić również żarówki typowo dekoracyjne, wyglądające niczym pierwsze żarniki, lub też kolorowe diody, zmieniające kolor wedle ustawionego wcześniej programu. Nie wymagały one niczego więcej niż założenia specjalnego kontaktu by móc działać. Oferta była tak obszerna, że bez problemu znaleźliśmy nowe oświetlenie, będące zarówno źródłem światła na sali, ale także kolejnym elementem dekoracji.

Owe staromodnie wyglądające żarówki świetnie komponowały się z wystrojem, dodając całości jeszcze więcej uroku. Nowe oświetlenie faktycznie okazało się tak wydajne, jak zapewniał producent. W ciągu miesiąca od instalacji, rachunki za oświetlenie spadły niemal do jednej dziesiątej.