Zastosowania siatki karbowanej w przemyśle

Zastosowania siatki karbowanej w przemyśle

2019-10-05 Produkcja i przemysł 0

 

Produkowanie siatek stalowych nie należy do najprostszych. Mają one jednak szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Warto jednak zauważyć, że tego typu siatki są wykonywane na specjalne zlecenie zakładów produkcyjnych, które zajmują się ich późniejszą obróbką i dostosowaniem ich wymiarów do wymagań, jakie określone są w danej specyfikacji technicznej.

Nowoczesne siatki plecione od producenta

siatka karbowana producentDokonując zamówienia na siatkę plecioną koniecznie należy określić kilka parametrów technicznych, które ma spełniać dany wyrób. Producent może zdecydować, czy potrzebuje siatki ze stali, stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu czy drutu ocynkowanego. Wielu producentów indywidualnie z klientem ustala także średnicę wykorzystanego podczas produkcji drutu, odległość między poszczególnymi drutami oraz to, czy siatka ma być jedno- czy wielokarbowa. Tak szeroki wybór produktów sprawia, że bardzo wiele zastosowań ma siatka karbowana producent której wykonuje mechanicznie gotowe panele. Wykorzystywane są one do produkcji różnego rodzaju obudów urządzeń elektrycznych i maszyn oraz ogrodzeń. Znajdują także zastosowanie w rolnictwie jako części maszyn rolniczych lub panele ogrodzeniowe. Oprócz tego siatkę plecioną można wykorzystać jako filtr w urządzeniach wentylacyjnych. Niektórzy wykonują z niej także elementy dekoracyjne w budownictwie.

Siatka pleciona ma tak wiele zastosowań, ponieważ jest wyrobem, który można z łatwością dopasowywać do potrzeb wielu branż. Można ją stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. W związku z tym zakłady zajmujące się jej produkcją mają bardzo wiele zleceń, których zrealizowanie zajmuje niezwykle dużo czasu. Dzięki temu wielu ludzi ma stabilną pracę w zakładach przemysłowych zajmujących się produkcją tego typu produktów.