Zbiorniki na roztwór mocznika

Zbiorniki na roztwór mocznika

2018-08-15 Produkcja i przemysł 0

AdBlue to inaczej roztwór mocznika, który stosuje się po to, aby szkodliwe tlenki azotu zostały z powodzeniem przekształcone w bezpieczny azot oraz wodę. Jednakże roztwór mocznika jest substancją, która wywołuje korozję, dlatego AdBlue powinien być przechowywany w szczególny sposób. W ofertach producentów pojemników do substancji chemicznych znajdziemy zatem specjalne zbiorniki Ad Blue, które zostały wykonane z bezpiecznych materiałów, zgodnie z normą, jaką jest ISO 22241.

Oferowany zbiornik AdBlue

zbiorniki adblueProducenci dają nam w asortymencie naprawdę różne zbiorniki AdBlue, mogą mieć one różną pojemność – np. 3500 l, 4000 lub 5000 l. Zbiorniki te posiadają też izolację termiczną, dzięki czemu substancja może być przechowywana w odpowiednich warunkach, ponadto znaczenie ma też automatyczny system grzewczo-wentylacyjny. Dzięki temu roztwór mocznika posiada zawsze właściwą temperaturę. Jeśli potrzebujemy zbiornika na roztwór mocznika, wybierzmy taki, który jest dwupłaszczowy. Taka wzmocniona konstrukcja będzie dodatkowym zabezpieczeniem, ponadto producenci zazwyczaj montują specjalny system wykrywania przecieków, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że roztwór mocznika dostanie się do środowiska. Równocześnie producent dba o instalację systemu chroniącego przed przepełnieniem. Taki zbiornik AdBlue jest zawsze zamykany, dzięki czemu osoby niepowołane nie będą miały dostępu do substancji, jaką jest omawiany roztwór mocznika.

Słowem podsumowania, jeżeli troszczymy się o środowisko i nie chcemy zanieczyszczać go substancjami chemicznymi, pamiętajmy o tym, aby przechowywać AdBlue w specjalnych warunkach – a więc w przystosowanych do roztworu mocznika zbiornikach o wzmocnionej konstrukcji z systemem umożliwiającym wykrywanie najmniejszych nawet przecieków.