Auto z tanimi częściami zamiennymi

Auto z tanimi częściami zamiennymi

2018-02-15 Motoryzacja 0

Kupując używany samochód trzeba się liczyć z częstymi naprawami. Dlatego poszukując auta, pod szczególną uwagę brałem jego koszty utrzymania oraz eksploatacji. Głównymi wytycznymi było niskie zużycie paliwa, tanie części oraz wysoka niezawodność. Auto takie bardzo ciężko znaleźć. Jeśli już uda się znaleźć ogłoszenie, w którym przedmiotem aukcji jest model cieszący się wszystkimi wyżej przytoczonymi cechami z reguły jest w opłakanym stanie technicznym. Poszukiwałem auta najlepiej na gaz.

Ukryte koszty w częściach zamiennych

renault - części zamienneAlternatywna metoda zasilania silnika pozwoli obniżyć koszty codziennej eksploatacji nawet o połowę. Nie wykluczałem również zakupu auta z silnikiem benzynowym a następnie założenia instalacji LPG we własnym zakresie. W końcu udało mi się znaleźć samochód, który spełniał wszystkie moje założenia. Było to Renault Clio. Samochód ten cieszy się opinią w miarę bezawaryjnego, wychodzi z wersjami silnika, które są szczególnie oszczędne oraz ze względu na swoją popularność na rynku wtórnym jest mnóstwo części zamiennych. W związku z tym postanowiłem zrobić małe dochodzenie, którego przedmiotem było porównanie kosztu renault – części zamienne z kosztem części zamiennych auta, które do tej pory eksploatowałem. Ku mojemu zdziwieniu zestawienie to wypadło pozytywnie. Do tej pory myślałem, że samochód który używam jest tani w utrzymaniu ze względu na powszechny dostęp do części zamiennych. Renault jednak w tym zestawieniu wypadło jeszcze korzystniej. Okazało się, że części zamienne są jeszcze tańsze oraz bardziej dostępne.

W związku z czym podjęta została decyzja o kupnie tego modelu samochodu. W chwili obecnej jestem szczęśliwym posiadaczem Renault od kilku lat. Muszę powiedzieć, że nie zawiodłem się na tym samochodzie. Niewiele było do tej pory napraw innych niż wymiany eksploatacyjne takich części jak klocki czy tarcze hamulcowe. Samochód jest bardzo ekonomiczny.