Budowa i wykańczanie budynków zimą
Oczywiście najlepiej jest prowadzić wszystkie prace budowlane w okresie gdy temperatury sięgają przynajmniej kilkunastu stopni Celsjusza po wyżej zera. Dzięki temu a szczególne w sezonie letnim nie ma problemów z wilgocią i schnięciem materiałów budowlanych takich jak zaprawy, betony i szpachle. Jednak niekiedy jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia remontu, budowy lub wykańczania budynków nawet zimą.
Jak osuszyć budynek w niskich temperaturach?
Gdy dokonujemy prac budowlanych w okresie panowania niskich temperatur otoczenia i nie możemy korzystać jeszcze z ogrzewania wewnętrznego budynku możemy sobie pomóc specjalnymi urządzeniami pochłaniającymi wilgoć z otoczenia. Wystarczy poszukać w okolicy niedrogi wynajem osuszaczy do budynków, które będzie można wstawić przykładowo do pomieszczeń w których położone zostały tynki. Dzięki takiemu rozwiązaniu masa tynkowa powinna odpowiednio wyschnąć i nie powinny pojawić się zacieki spowodowane nadmierną wilgotnością powietrza. Rozwiązanie takie można również stosować przy wylewaniu posadzek oraz malowaniu i szpachlowaniu ścian, czyli wszędzie tam gdzie wykorzystywany materiał budowlany będzie generował zwiększoną wilgotność powietrza a panujące warunki atmosferyczne nie pozwolą na naturalne osuszenie pomieszczeń w których przeprowadzono prace budowlane. Nawet jeżeli na jeżeli na zewnątrz panują wysokie temperatury korzystanie z profesjonalnych pochłaniaczy wilgoci przyśpiesza wszystkie prace tego typu.
Podsumowując dochodzimy do wniosku, iż przy pomocy dostępnych na rynku technologii można prowadzić prace budowlane zarówno latem jak i zimą a niskie temperatury nie powinny stanowić większych przeszkód w realizacji zamierzonych planów. Oczywiście parametry i wydajność urządzeń osuszających też należy dobrać odpowiednio do potrzeb.