Opis rodzajów drewna na deski ogrodowe

Opis rodzajów drewna na deski ogrodowe

2018-07-24 Dom i ogród 0

 

Nie można ukryć, że chlubą wielu polskich domów są ich ogrody. Jednak, gdy posiada się ogród, to miło jest mieć także dobrze wyglądający taras, na którym wspaniale się spędza czas. Przede wszystkim należy zdecydować się co do rodzaju desek które na niego wykorzystamy. Chodzi mi tu o rodzaj drewna z jakich są wykonane.

Jakie deski ogrodowe warto zakupić?

deska ogrodowa wrocławPostaram opisać się jesionowe deski, oraz te zrobione z kompozytu. Z pewnością jesion jest drzewem znanym w całej Polsce, a do tego będącym naprawdę szlachetnym drzewem. Wystarczy poczytać nieco, by dowiedzieć się jak bardzo ludzie go cenią. Jednak jeśli chodzi o krótką charakterystykę, to już ją państwu podaję. Deski jesionowe są niezwykle wytrzymałe i twarde. Z tego względu naprawdę wiele osób decyduje się na ten materiał. Z pewnością i do państwa ogrodów będzie on dobrym pomysłem. Jednak jeśli chodzi o jego wady, to trzeba wspomnieć o dość dużej podatności na zmienną wilgotność. Z tego powodu należy go regularnie poddawać konserwacji, jednak gdy pragnie się posiadać wspaniały taras, nie jest to niczym strasznym. Z pewnością taka konserwacja będzie czymś rozluźniającym. Kompozyt jest także materiałem z którego składa się deska ogrodowa wrocław jest miejscem gdzie jest spory wybór takich desek. Poprzez połączenie mączki drzewnej z tworzywem sztucznym, tworzy naprawdę coś wspaniałego. W dotyku i z wyglądu jest naprawdę podobny do drzewa, jednak jest o wiele bardziej odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jest to na pewno dobry pomysł, jeśli nie chce się poświęcać czasu na konserwację tarasu.

Są oczywiście także inne rodzaje drewna z których często wytwarza się deski ogrodowe, jednak ich opis pozostawię już komuś innemu. Polecam państwu poczytać różne artykuły z tego zakresu, z pewnością dodatkowa wiedza pozwoli na lepszą decyzję co do tego, z czego ma składać się nasz taras.