Wymiana zawiesi pasowych w mojej ciężarówce

Wymiana zawiesi pasowych w mojej ciężarówce

2017-11-20 Produkcja i przemysł 0

Trzeba wiedzieć kiedy dany sprzęt nadaje się już do wymiany, a kiedy można jeszcze go naprawiać. Zawsze trzymałem się jednak zasady, że wszystkie wymiany i naprawy koniecznie muszą być przeprowadzane na czas. Dlatego nigdy nie zwlekałem ze zrobieniem tego, co trzeba było zrobić.

Montowanie mocniejszych zawiesi pasowych

zawiesia pasoweW zeszłym tygodniu musiałem zająć się jedną ze swoich ciężarówek. Ogólnie była w bardzo dobrym stanie. Dziwne byłoby, gdyby było inaczej – w końcu regularnie jeździła na przeglądy, a wszystkie naprawy były wykonywane na czas. Miałem jednak jedną rzecz do zrobienia, nim mogła ona zacząć ponownie jeździć po drogach i zarabiać dla mnie pieniądze – musiałem wymienić zawiesia pasowe. Poprzednie sprawdzały się świetnie przez długie lata, ale potrzebowałem mieć na tej ciężarówce zamontowane takie zawiesia, które wytrzymają większy udźwig. Na szczęście wiedziałem w jaki sposób się to robi. Byłem w tej branży fachowcem, dlatego też nie musiałem po nikogo dzwonić ani z nikim się umawiać. Wziąłem po prostu nowe zawiesia i pojechałem na plac, na którym stały wszystkie moje ciężarówki. Zdjąłem poprzednie, po czym założyłem nowe. Całość zajęła mi znacznie mniej czasu, niż się spodziewałem. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia mogłem ruszyć w trasę i wykonać chociaż jedno zlecenie. Nowe zawiesia sprawdzały się znakomicie. Nie miałem co do nich żadnych zastrzeżeń. Wiem, że reszcie również się spodobały – praktycznie nie znalazł się nikt, kto by powiedział na nie choć jedno złe słowo. Wkrótce wymieniłem zawiesia w każdej ciężarówce.

Większy udźwig zawiesi to nie tylko możliwość brania bardziej wartościowych zleceń. To również większy komfort psychiczny każdego kierowcy. W końcu każdy czuje się spokojniej wiedząc, że ma jeszcze wiele kilogramów w zapasie w razie gdyby coś poszło nie tak.